Novinky

Projekt fesivalu
Popis projektu, zdůvodnění žádosti
Benefiční festival Choltický deštník, který je v areálu Choltického zámku pořádán od roku 2013, sleduje od svého vzniku tři hlavní vytyčené cíle:
- podporu a prezentaci regionálních i mimo regionálních umělců
- vytvoření kulturního a tvůrčího prostoru pro veřejnost
- prezentaci aktivit a finanční podporu neziskových organizací zabývající se podporou a pomocí handicapovaným občanům
Jelikož se festival nezaměřuje pouze na jedno kulturní téma a prezentuje se návštěvníkům jako multižánrová společenská akce, je jeho celodenní náplň rozdělena do dvou paralelně probíhajících programů:
- na hlavním pódiu vystupují hudební a taneční skupiny z regionu i z jiných oblastí ČR. Diváci tak měli v uplynulých ročnících možnost shlédnout např. vystoupení hudebních skupin Paduana Hispanica, K+K projekt, začínající kapela Šutr Bend , romskou kapelu Le Čhavendar, Pardubická kapela Good Seasson se Zuzanou Orlíčkovou, Budoár staré dámy, vystoupení Jaroslava Uhlíře, Iva Jahelky, Václava Koubka ne
27.3.2021 20:03, Lenka Brožková
FESTIVAL 2017
Benefiční festival Choltický deštník, který je v areálu Choltického zámku pořádán od roku 2013, sleduje od svého vzniku tři hlavní vytyčené cíle: podporu a prezentaci regionálních i mimo regionálních umělců, vytvoření kulturního a tvůrčího prostoru pro veřejnost, prezentaci aktivit a finanční podporu vybrané neziskové organizace podporující rozvoj a pomoc handicapovaným spoluobčanům.

Jelikož se festival nezaměřuje pouze na jedno kulturní téma a prezentuje se návštěvníkům jako multižánrová společenská akce, je jeho celodenní náplň rozdělena do dvou paralelně probíhajících programů. Na hlavním pódiu vystupují hudební a taneční skupiny z regionu i z jiných oblastí ČR. V doprovodném programu probíhají bohaté aktivity pro děti, jízdy na koních, lukostřelba, hry a další.
1.6.2016 10:36, Lenka Brožková
Choltický deštník v Pardubickém deníku
O letošním ročníku Choltického deštníku vyšel článek v Pardubickém deníku. K přečtení je zde
14.9.2015 21:57, Daniel Ptáček
Nové stránky
Dnes byly spuštěny nové stránky spolku.
26.10.2014 21:05, Daniel Ptáček