Choltický deštník 2022

datum 3.9.2022 13:00 - 3.9.2022


 

HLAVNÍ PROGRAM

13,00 13,10 úvodní slovo, komentátor Lukáš Rychtecký

13,10 -14,30 TRILOBIT DIVADLO  ( Mikulášovy patalie) Jako každý rok nám divadélko dětí z Trilobitu zahájí festival

 

15,00 – 16,00  PÍSKOMIL SE VRACÍ  písničky pro děti rodiče Kapela Pískomil se vrací patří k jedné z mála profesionálních kapel, která se věnuje výhradně moderní dětské tvorbě a tvoří mezigenerační zábavu, při které se baví nejen děti, ale i rodiče. Při jejich živelném koncertu si užijete vtipné a originální texty, našlápnuté písničky, barevné kostýmy a skvělou práci s dětským publikem.

 

16,45 – 17,30 Martin Schreiner   rodák z Lipoltic, vystupoval na našem prvním ročníku a od té doby ušel velký kus cesty. Byl finalistou superstar, učinkoval v Tvoje tvář má známý hlas a je také zpěvákem a muzikálovým hercem v divadle Broadway např. Mýdlový princ, Muž se železnou maskou apod.

1800 – 19,00 Irena Budweiserová a Jakub RacekIrena Budweiserová byla 30 let členkou skupiny Spirituál Kvintet. Účinkovala v muzikálech (Babylon, Sny svatojánských nocí, Svět plný andělů a Romeo a Julie na ledu), v Národním divadle zpívala v Oratoriu Bastard. Podílela se na celé řadě nahrávek se Spirituál kvintetem, Janem Spáleným, Rangers nebo s Big bandem Josefa Vejvody, Vydala zatím 10 sólových CD, některé z nich byly nominovány na ceny Jazzový Kája, Anděl.

 

Jakub Racek je kytarista a zpěvák. Prošel skupinami mnoha žánrů, jazz, bluegrass, rockabilly atd. Bluegrassovou asociací ČR 5x vyhlášen kytaristou roku. V roce 1998 získal na mezinárodní soutěži bluegrassových skupin ve Vídni pořádané americkou SPBGMA ocenění „Best guitar player“. Byl členem pražského Monogramu a rakouského Nuggetu. S I. Budweiserovou hraje na elektrickou kytaru, s použitím zajímavých efektů dokáže vyplnit prostor tak, že písně působí plně a evokují celou kapelu.

 Od 20,00 hod divadlo Záskok  - divadelní hra  z pera Járy Cimrmana v podání choltických ochotníků

Po 5 letech obnovená premiéra ve starém obsazení

Opět Vás srdečně zveme na divadelní představení Choltických ochotníků v obsazení: Karel Infeld Prácheňský -Jan Čermák alias Jenska, Principál - Jan Čermák alias Drobek, doktor Vipich - Pavel Kožený alias Stoupa, Bárta - Jan Brožek alias Harry, Vlasta - Jan Čermák ml. alias Méďa, šikovatel Vogeltanz - Aleš Jirásek. 

 

DOPROVODNÝ PROGRAM:

MALÝ ZÁMEK č.5, budova s pokladnou a WC

Od 14.00hod. – cca do 17hod. BOCCIA, je sport určený lidem s tělesným postižením, kteří jsou odkázáni na invalidní vozík. Je podobný jako hra pétanque. Adam Peška je olympijský vítěz v této hře. Setkáte se zde i s dalšími vynikajícími sportovci dosahující světových výsledků jako klient Další cesty Vojtěch Jandl apod. Shlédnete zde filmový dokument o začátcích Adama a sami si vyzkoušíte tuto hru

NÁDVOŘÍ ZÁMKU 13hod – 18,00hod.

Stánky s tvořením, regionálními produkty, keramika, šití, svíčky, občerstvení, stánek s propagací Základní a Praktické školy Svítání, CDS Další cesta, dobré víno Cestrovi, dobrá káva

ZDRAVÁ A NEMOCNÁ PŘÍRODA PARDUBICKÉHO KRAJE - výtvarná soutěž pro děti a mládež o zajímavé ceny. Malování obrázků s tématem protikladu zdravé a nemocné přírody.
Pořadatel Pomáháme přírodě, z.s.

Park a přilehlá obora 14,00 až cca 17,30hod

Liga lesní moudrosti, kmen Trillobit, Hry, soutěže, kvízy, tvoření

 

Stánek firmy KURY  Zdechovice  http://www.kury.cz/

Servis invalidních vozíků, program pro děti apod.

Lukostřelci a skupina Kentaur